Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E763
974
103
Kkn83
#
KD
D106
E8754
754
#
10985
EKkn853
K9
6
#
kn42
2
Dkn62
ED1092

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N95265
S95265
Ö471177
V471177
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 Ö-1 E 50 48/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Karen Nielsen - Thomas Davy 2 Ö+1 E -140 46/2
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö+1 E -170 44/4
Willy Landgren - Bibi Jönsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+3 2 -200 36/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Roger Olsson - Birgitta Andersson 2 Ö+3 D -200 36/12
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö+3 E -200 36/12
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 2 Ö+3 2 -200 36/12
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 Ö+2 Kn -200 36/12
Olle Persson - Stefan Eriksson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 Ö+2 4 -200 36/12
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Anita Olofsson - Ulf Öjing 3 Ö+2 D -200 36/12
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= E -420 25/23
Jane Brändemar - Nina Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 Ö= 6 -420 25/23
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 Ö= D -420 25/23
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö= E -420 25/23
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 E -450 11/37
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Wiviann Hassel - Monica Lessing 4 Ö+1 D -450 11/37
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Bonnie Clementsson - Daniel Matus 4 Ö+1 E -450 11/37
Åke Lindström - Britt Lindberg Per Henriks - Anders Wirgren 4 Ö+1 E -450 11/37
Göran Nyqvist - Peter Perulf Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 E -450 11/37
Kent Hermansson - Lars Becklén Mats Andersson - Gun Bellander 4 Ö+1 D -450 11/37
Louise Grandinsson - Christina Leander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö+1 2 -450 11/37
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+1 E -450 11/37
Hans Antolin - Sven Grahn Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 10 -450 11/37
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö+1 E -450 11/37
Björn Karlsson - Ann Bomark Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4D N-4 E -1100 0/48