Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.24

? ?
Nord giv
alla i zon
#
K9
E74
D983
KD84
#
10
D96
EKkn42
kn1096
#
EDkn32
Kkn108
6
753
#
87654
532
1075
E2

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N56455
S56455
Ö86878
V86878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö-1 2 100 26/2
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT V-1 4 100 26/2
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2NT V-1 4 100 26/2
Gunnar Olsson - Jan Öhman Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 2NT N-1 K -100 22/6
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 2 Ö= E -110 19/9
H.O. Thulin - Arne Hansson Thomas Ålander - Christina Kronlund 2 Ö= E -110 19/9
Stig Unoson - Björn Klefbohm Anita Olofsson - Mona Berge 2NT V= 4 -120 14/14
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Birgitta Forsström - Yngve Jarl 2NT V= 4 -120 14/14
Marianne Wästberg - Irma Romare Birgit Hartman - Elsa Olsson 2NT V= 4 -120 14/14
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 Ö+1 E -140 10/18
Bengt Brynell - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2NT V+1 4 -150 6/22
Berit Kallstenius - Anne-Catherine Svenning Mats Andersson - Ulla Lundström 2NT V+1 4 -150 6/22
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT V+1 E -150 6/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Peter Moricz - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V+2 K -180 2/26
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT V= 3 -600 0/28