Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
5
kn652
Ekn643
D86
#
KD10
D104
KD
EK1042
#
87432
E
9752
kn95
#
Ekn96
K9873
108
73

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N37855
S37855
Ö96587
V96587
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-3 10 300 38/2
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö-3 8 300 38/2
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-3 9 300 38/2
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö-2 7 200 31/9
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 Ö-2 7 200 31/9
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö-2 8 200 31/9
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Helena Cewers 4 Ö-2 10 200 31/9
Mats Andersson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 E 140 26/14
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 S= E 110 24/16
Stig Unoson - Ulla Wästberg Johan Erlandsson - Alf Roos 4 V-1 5 100 18/22
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4 Ö-1 10 100 18/22
Berit Kallstenius - A-C Svenning Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V-1 E 100 18/22
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V-1 2 100 18/22
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT V-1 3 100 18/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Östen Svantesson - Mats Holm 1 V+2 5 -110 12/28
Mona Andersson - Bengt Brynell Karen Nielsen - Thomas Davy 2NT V= 6 -120 9/31
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V= 4 -120 9/31
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 Ö+1 10 -140 6/34
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 3D S-2 E -300 4/36
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V= E -620 2/38
Monica Gilhorn - Mona Berge Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT V+1 4 -630 0/40