Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K9653
kn2
E7
Ekn82
#
Ekn7
E5
8643
K1053
#
84
K9874
K95
D96
#
D102
D1063
Dkn102
74

Optimalt kontrakt: 1NT N= 90
 NT
N66677
S66677
Ö77756
V77756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Östen Svantesson - Mats Holm Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N+1 8 140 36/4
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Berit Kallstenius - A-C Svenning 2 N+1 9 140 36/4
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 2 N+1 7 140 36/4
Mona Andersson - Bengt Brynell Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+1 4 140 36/4
Björn Karlsson - Ann Bomark Agneta Johansson - Helena Cewers 2 N+1 4 140 36/4
Johan Erlandsson - Alf Roos Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N= 7 110 24/16
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 N= 8 110 24/16
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Håkan Linse - Arne Bojesson 2 N= 8 110 24/16
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N= 8 110 24/16
Karin Andrée - Agneta Dunemark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N= 4 110 24/16
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 N= 8 110 24/16
Karen Nielsen - Thomas Davy Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N= 4 110 24/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V-1 E 50 15/25
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 Ö-1 D 50 15/25
Monica Gilhorn - Mona Berge Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N-1 4 -100 10/30
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-1 8 -100 10/30
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N-1 9 -100 10/30
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N-2 6 -200 5/35
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N-2 4 -200 5/35
Britt Lindberg - Åke Lindström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N-3 4 -300 2/38
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Andersson - Lars Becklén 3D N-2 7 -500 0/40