Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
alla i zon
#
D105
kn95
E6
K10653
#
K7432
EK73
kn3
D9
#
E98
1086
D742
E84
#
kn6
D42
K10985
kn72

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N87555
S87556
Ö56786
V56886
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 V-2 2 200 40/0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3 V-1 E 100 36/4
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Andersson - Lars Becklén 4 V-1 5 100 36/4
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Monica Gilhorn - Mona Berge 4 V-1 E 100 36/4
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Pass   32/8
Björn Karlsson - Ann Bomark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT Ö= 5 -90 30/10
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V= 5 -110 26/14
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Agneta Johansson - Helena Cewers 2 V= 3 -110 26/14
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 V= 5 -110 26/14
Johan Erlandsson - Alf Roos Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V+1 E -140 12/28
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 V+1 3 -140 12/28
Håkan Linse - Arne Bojesson Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 2 V+1 6 -140 12/28
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Östen Svantesson - Mats Holm 2 V+1 E -140 12/28
Berit Kallstenius - A-C Svenning Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 E -140 12/28
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 V= E -140 12/28
Mona Andersson - Bengt Brynell Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 6 -140 12/28
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= 6 -140 12/28
Bodil Mörnstad - Carin Millar Karen Nielsen - Thomas Davy 3 V= E -140 12/28
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V+1 6 -140 12/28
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 V= E -140 12/28
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 V+2 E -170 0/40