Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
E105
8653
EK653
E
#
D8732
D104
87
Kkn10
#
64
EKkn
kn92
D6432
#
Kkn9
972
D104
9875

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N610979
S610979
Ö73464
V73464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Agneta Johansson - Helena Cewers 1NTD S+2 2 380 40/0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S+1 8 170 38/2
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT S+1 8 150 32/8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT S+2 6 150 32/8
Monica Gilhorn - Mona Berge Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 Ö-3 D 150 32/8
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT S+2 3 150 32/8
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Mona Andersson - Bengt Brynell 1NT S+2 4 150 32/8
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Håkan Linse - Arne Bojesson 3 N+1 E 130 23/17
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3 N+1 3 130 23/17
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Karen Nielsen - Thomas Davy 2 N+2 E 130 23/17
Bodil Mörnstad - Carin Millar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 N+3 4 130 23/17
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 2 N+1 E 110 16/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N= E 110 16/24
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N= E 110 16/24
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-2 E 100 10/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Erlandsson - Alf Roos 2 V-2 E 100 10/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 V-2 E 100 10/30
Berit Kallstenius - A-C Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N= 8 90 6/34
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N-1 6 -50 3/37
Björn Karlsson - Ann Bomark Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3 N-1 6 -50 3/37
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Östen Svantesson - Mats Holm 4D N-3 2 -500 0/40