Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Kkn10854
KDkn
Kkn2
3
#
ED
85
E104
EKD1064
#
976
976
83
kn9752
#
32
E10432
D9765
8

Optimalt kontrakt: 4NTD V-2 500
 NT
N4101095
S4101095
Ö93338
V93338
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N= 2 620 38/2
Karin Andrée - Agneta Dunemark Agneta Johansson - Helena Cewers 4 N= 9 620 38/2
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N= 5 620 38/2
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 V-2 K 200 31/9
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Britt Lindberg - Åke Lindström 5 V-2 K 200 31/9
Björn Karlsson - Ann Bomark Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 5 V-2 K 200 31/9
Monica Gilhorn - Mona Berge Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 5 V-2 K 200 31/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N+1 Kn 170 25/15
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N+1 Kn 170 25/15
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N= 10 140 22/18
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 3NT V-1 K 100 17/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Erlandsson - Alf Roos 4 V-1 K 100 17/23
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Östen Svantesson - Mats Holm 3NT V-1 K 100 17/23
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Mona Andersson - Bengt Brynell 4 V-1 K 100 17/23
Bibi Jönsson - Willy Landgren Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N-1 Kn -100 9/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 Kn -100 9/31
Bodil Mörnstad - Carin Millar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N-1 8 -100 9/31
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N-1 2 -100 9/31
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2NT V= K -120 4/36
Berit Kallstenius - A-C Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= Kn -130 2/38
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 5D S-1 E -200 0/40