Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K
D1065
K632
9543
#
Dkn98

D1087
D10862
#
7532
kn92
Ekn54
Ekn
#
E1064
EK8743
9
K7

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N531169
S541168
Ö79274
V79274
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Johan Erlandsson - Alf Roos 4D S+1 D 690 40/0
Mats Andersson - Lars Becklén Berit Kallstenius - A-C Svenning 4 S+1 9 450 31/9
Stig Unoson - Ulla Wästberg Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S+1 D 450 31/9
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 4 S+1 D 450 31/9
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S+1 2 450 31/9
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 D 450 31/9
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Karen Nielsen - Thomas Davy 4 S+1 D 450 31/9
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 D 450 31/9
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Mona Andersson - Bengt Brynell 4 S+1 D 450 31/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 S= D 420 16/24
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S= D 420 16/24
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S= D 420 16/24
Jane Brändemar - Nina Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 S= D 420 16/24
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Agneta Johansson - Helena Cewers 4 S= 2 420 16/24
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S= D 420 16/24
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Monica Gilhorn - Mona Berge 4 S= 9 420 16/24
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 S+2 D 200 6/34
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö-2 9 200 6/34
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S+2 7 200 6/34
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö-1 9 100 2/38
Björn Karlsson - Ann Bomark Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 S-1 D -50 0/40