Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E2
E85
10963
kn873
#
K543
KD74
kn
EKD2
#
Dkn1086
1032
E8742
#
97
kn96
KD5
109654

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N65415
S65415
Ö789118
V789118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V-1 3 50 40/0
Mats Andersson - Lars Becklén Berit Kallstenius - A-C Svenning 2 V+2 E -170 38/2
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Mona Andersson - Bengt Brynell 3 V+2 K -200 36/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT Ö= 9 -400 34/6
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 Ö= K -420 32/8
Stig Unoson - Ulla Wästberg Britt Lindberg - Åke Lindström 4 Ö+1 6 -450 20/20
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö+1 K -450 20/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 Ö+1 10 -450 20/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+1 9 -450 20/20
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+1 K -450 20/20
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 10 -450 20/20
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+1 10 -450 20/20
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 Ö+1 K -450 20/20
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 6 -450 20/20
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Monica Gilhorn - Mona Berge 4 Ö+1 K -450 20/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö+1 K -450 20/20
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Johan Erlandsson - Alf Roos 4 V+2 5 -480 4/36
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+2 K -480 4/36
Jane Brändemar - Nina Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 Ö+2 10 -480 4/36
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Agneta Johansson - Helena Cewers 4 V+2 5 -480 4/36
Björn Karlsson - Ann Bomark Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö+2 D -480 4/36