Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
952
10763
10863
83
#
EK7
5
EKkn92
kn754
#
kn106
EK92
75
ED92
#
D843
Dkn84
D4
K106

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N12322
S12332
Ö121191011
V121191011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Johan Erlandsson - Alf Roos 6NT Ö-2 3 100 40/0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT Ö= 3 -400 38/2
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+1 6 -430 34/6
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT V+1 3 -430 34/6
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V+1 2 -430 34/6
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT V+2 3 -460 20/20
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Mats Andersson - Lars Becklén 3NT Ö+2 D -460 20/20
Berit Kallstenius - A-C Svenning Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+2 3 -460 20/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT V+2 8 -460 20/20
Mona Andersson - Bengt Brynell Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+2 10 -460 20/20
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT Ö+2 3 -460 20/20
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Agneta Johansson - Helena Cewers 3NT Ö+2 4 -460 20/20
Björn Karlsson - Ann Bomark Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT Ö+2 4 -460 20/20
Karen Nielsen - Thomas Davy Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V+2 8 -460 20/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö+2 3 -460 20/20
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö+2 3 -460 20/20
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+3 10 -490 5/35
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+3 2 -490 5/35
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+3 4 -490 5/35
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT V+3 3 -490 5/35
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Östen Svantesson - Mats Holm 6 Ö= 8 -920 0/40