Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
alla i zon
#
kn
Ekn102
ED76
Ekn96
#
8763
K863
54
D54
#
KD104
D5
983
K1032
#
E952
974
Kkn102
87

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N810979
S810979
Ö52464
V52464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Erlandsson - Alf Roos Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N+1 K 630 36/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT S+1 6 630 36/4
Mona Andersson - Bengt Brynell Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+1 4 630 36/4
Jane Brändemar - Nina Nilsson Agneta Johansson - Helena Cewers 3NT S+1 6 630 36/4
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT N+1 K 630 36/4
Håkan Linse - Arne Bojesson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S= 8 600 28/12
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N= 3 600 28/12
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N= 2 600 28/12
Bibi Jönsson - Willy Landgren Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 2 V-2 Kn 200 24/16
Stig Unoson - Ulla Wästberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT S+2 8 180 21/19
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2NT N+2 6 180 21/19
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N+1 9 140 18/22
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 1NT N+1 4 120 15/25
Bodil Mörnstad - Carin Millar Monica Gilhorn - Mona Berge 1NT N+1 K 120 15/25
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Mats Andersson - Lars Becklén 3 S= 8 110 12/28
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Östen Svantesson - Mats Holm 1NT N= 9 90 10/30
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N-1 K -100 5/35
Berit Kallstenius - A-C Svenning Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 2 N-1 K -100 5/35
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT N-1 2 -100 5/35
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N-1 5 -100 5/35
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 N-2 3 -200 0/40