Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn92
E103
63
87532
#
KD3
KD762
Ekn7
106
#
E10864
kn5
82
EKD9
#
75
984
KD10954
kn4

Optimalt kontrakt: 6 V= -980
 NT
N35111
S35111
Ö108111211
V108111211
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö+2 K -200 40/0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT V+4 E -240 38/2
Östen Svantesson - Mats Holm Håkan Linse - Arne Bojesson 5 Ö= K -450 32/8
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+1 6 -450 32/8
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 V+1 6 -450 32/8
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 Ö+1 K -450 32/8
Agneta Johansson - Helena Cewers Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+1 4 -450 32/8
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT V+2 3 -460 24/16
Karin Andrée - Agneta Dunemark Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT Ö+2 K -460 24/16
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT V+2 8 -460 24/16
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mats Andersson - Lars Becklén 4 V+2 8 -480 16/24
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö+2 5 -480 16/24
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 Ö+2 K -480 16/24
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+2 E -480 16/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+2 Kn -480 16/24
Mona Andersson - Bengt Brynell Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT Ö+3 9 -490 8/32
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT V+3 8 -490 8/32
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V+3 3 -490 8/32
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 6 V= E -980 2/38
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Johan Erlandsson - Alf Roos 6 V= E -980 2/38
Berit Kallstenius - A-C Svenning Hanna Lewandowski - Marek Drukier 6 V= E -980 2/38