Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Öst giv
alla i zon
#
6
EK10
EK1095
E932
#
K1087432
kn5
62
D10
#
Ekn5
96432
D84
K8
#
D9
D87
kn73
kn7654

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N1010756
S1010756
Ö33687
V33687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D V-2 E 500 40/0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3D V-1 E 200 35/5
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 V-2 E 200 35/5
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 V-2 E 200 35/5
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 3D V-1 E 200 35/5
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 N= E 130 24/16
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S= Kn 130 24/16
Stig Unoson - Ulla Wästberg Johan Erlandsson - Alf Roos 4 S= 6 130 24/16
Berit Kallstenius - A-C Svenning Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N= E 130 24/16
Mona Andersson - Bengt Brynell Karen Nielsen - Thomas Davy 3 N+1 E 130 24/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 S= Kn 130 24/16
Monica Gilhorn - Mona Berge Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 N+1 E 130 24/16
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Björn Karlsson - Ann Bomark 3 S= 2 110 16/24
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-1 K 100 12/28
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V-1 E 100 12/28
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 E 100 12/28
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 S-1 8 -100 8/32
Bibi Jönsson - Willy Landgren Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö= 5 -110 6/34
Mats Andersson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-3 7 -300 4/36
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Helena Cewers 3NT S-4 2 -400 2/38
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3D Ö= E -730 0/40