Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K642
kn63
Dkn962
5
#
kn107
98542
E
Kkn106
#
D3
K107
10754
D974
#
E985
ED
K83
E832

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N6107119
S6107119
Ö62624
V62624
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+1 E 450 24.0/2.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Olle Persson - Jan Clementsson 4 S+1 E 450 24.0/2.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 S+1 E 450 24.0/2.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Birgitta Forsström - Yngve Jarl 2 S+3 E 200 19.0/7.0
Östen Svantesson - Mats Holm Mats Andersson - Ulla Lundström 2 S+3 E 200 19.0/7.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson 1NT S+3 4 180 16.0/10.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Thomas Davy - Karen Nielsen 2 S+2 E 170 13.0/13.0
Gun Bellander - Klas Bellander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S+2 6 170 13.0/13.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Bengt Brynell - Sonja Lindblom 1NT S+2 6 150 10.0/16.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 S+1 9 130 8.0/18.0
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Anders Nordberg - Barbro Melander 1NT S+1 6 120 5.0/21.0
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT S+1 6 120 5.0/21.0
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson 1NT S= 6 90 1.0/25.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ulf Öjing - Anita Olofsson 1NT S= 6 90 1.0/25.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander     - -/11.2