Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
kn9872
kn108
D
Dkn83
#
64
96543
942
962
#
K105
E72
Ekn8
E1054
#
ED3
KD
K107653
K7

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N897109
S887109
Ö44634
V44634
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Persson - Jan Clementsson Marianne Wästberg - Irma Romare 1RD N+2 7 1520 26.0/0.0
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö-4 D 200 22.0/4.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Bengt Brynell - Sonja Lindblom 3 N+2 E 200 22.0/4.0
Anders Nordberg - Barbro Melander Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 5 V-4 D 200 22.0/4.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 N+1 E 140 16.0/10.0
Ulf Öjing - Anita Olofsson Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson 3 N= E 140 16.0/10.0
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 N+1 E 140 16.0/10.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S+1 E 130 12.0/14.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 S+1 6 110 9.0/17.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Östen Svantesson - Mats Holm 3 S= 6 110 9.0/17.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson 3 S-1 6 -100 3.0/23.0
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-1 9 -100 3.0/23.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 4 -100 3.0/23.0
Gun Bellander - Klas Bellander Mats Andersson - Ulla Lundström 4 N-1 E -100 3.0/23.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson     - 17.0/-