Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
Dkn3
kn9832
652
D6
#
K7652
D64
4
9872
#
1084
E7
EK108
E1053
#
E9
K105
Dkn973
Kkn4

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N47655
S47655
Ö96688
V96687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Östen Svantesson - Mats Holm Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT S+1 5 120 26.0/0.0
Olle Persson - Jan Clementsson Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson 1 S= 9 70 24.0/2.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 Ö-1 5 50 22.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anders Nordberg - Barbro Melander 2 N-1 6 -50 20.0/6.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson 1NT Ö= 5 -90 18.0/8.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S-2 4 -100 16.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren 2 V= 2 -110 14.0/12.0
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Bengt Brynell - Sonja Lindblom 1NT Ö+1 7 -120 10.0/16.0
Ulf Öjing - Anita Olofsson Mats Andersson - Ulla Lundström 2NT Ö= D -120 10.0/16.0
Gun Bellander - Klas Bellander Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 1NT Ö+1 D -120 10.0/16.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 Ö= 5 -140 6.0/20.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 S-3 6 -150 3.0/23.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Thomas Davy - Karen Nielsen 3 N-3 10 -150 3.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 2 Ö+2 D -170 0.0/26.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg     - -/13.5