Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2017-06-28

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2017.06.28

Väst giv
ingen i zon
D543
E87
9652
E5
Kkn98
D2
1087
D1098
E107
K10954
Dkn3
62
62
kn63
EK4
Kkn743

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N76665
S76666
Ö66777
V66777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbara Lane - Maj-Britt Bronstein Elisabeth Forsell - Sigbritt Israelson 4 Ö-3 E 150 52/0
Ann Löfberg - Karin Ekhammar Åke Falkunge - Michael Jungstedt 1NT S+1 9 120 49/3
Jan Christiernin - Lars Thånell Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 1NT S+1 7 120 49/3
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Anders Spjuth - Börje Larsson 2 Ö-2 E 100 45/7
Per Adolphson - Annette Rotstein Åsel Floderus - Nils Wikstad 2 Ö-2 6 100 45/7
Ellen Norman - Cecilia Lindberg Ulla Bohlin - Per Molin 1NT S= 9 90 40/12
Kerstin Klintberg - Kerstin Ström Wiktor Raldow - Albert Feldman 1NT S= 9 90 40/12
Siv Holst - Hans Holst Jolanta Abrigo - Bernt Lundberg 1 N+1 E 90 40/12
Eva Klingspor - Berit Strandberg Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 2 Ö-1 6 50 33/19
Anita Ullenvik - Inger Söderin Monica Grangien - Rolf Norlin 2 Ö-1 E 50 33/19
Thomas Malmström - Björn Rahmqvist Siv Önefäldt - Per Stenfelt 2 Ö-1 E 50 33/19
Carin Lettermark - Marianne Karta Carita von Sydow - Björn Malmberg 2 Ö-1 E 50 33/19
Margareta Schwartz - Pia Rydbeck Gunnar Ericsson - Gunilla Seth 1 N-1 2 -50 22/30
Lars Törnlund - Lars-Erik Edlund Jane Ellner - Britt Andersson 2 S-1 D -50 22/30
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Gunilla Fredriksson - Mona Hellingh 2NT N-1 7 -50 22/30
Carl-Axel Staël von Holstein - Cecilia Versteegh Rolf Eriksson - Paul Iwarson 2 S-1 D -50 22/30
Per Skoglund - Thure Söderberg Anita Deckel - Karin Wallin 2 S-1 D -50 22/30
Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström Berit Helge - Christina Martin 1NT S-1 9 -50 22/30
Inga Bud - Ann-Christine Brask Sofia Ryman - Tomas Törnqvist 2 N-1 6 -50 22/30
Claes Ewerlöf - Michael Hagelin Gunnel Levander - Marie-Anne Olsson 2NT N-2 5 -100 9/43
Leif Anderberg - Ami Lindkvist Jozef Orski - Monika Borg 3 S-2 D -100 9/43
Gunnar Franzén - Radu Tomescu Margareta Winell - Kerstin Grandell 3 S-2 D -100 9/43
Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt Birger Bogstag - Åsa Trollborg 2D S-1 D -100 9/43
Viviann Rosenlund - Evy Andersson Ulla-Britt Olsson - Jan Nordlund 2 S-2 D -100 9/43
Barbro Henrikson - Florence Bodin Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 2 N-2 Kn -100 9/43
Bengt Wiberg - Bengt Wärn Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 2NT N-3 9 -150 2/50
Kjell Håkansson - Anita Löfgren Ingrid Stockman - Anneliese Schapira 3NT N-4 5 -200 0/52