Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
EK1097
K873
D76
10
#
D8543
kn102
82
KD9
#
6
965
E10953
6542
#
kn2
ED4
Kkn4
Ekn873

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N99121011
S99121011
Ö43121
V43121
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT S+3 9 490 39.0/1.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT S+3 4 490 39.0/1.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Johan Erlandsson - Alf Roos 3NT S+2 Kn 460 27.0/13.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S+2 3 460 27.0/13.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+2 Kn 460 27.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT S+2 4 460 27.0/13.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT S+2 8 460 27.0/13.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+2 4 460 27.0/13.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S+2 K 460 27.0/13.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Mats Holm - Richard Korse 3NT S+2 Kn 460 27.0/13.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Björn Klefbohm - Susanne Levin 3NT S+2 4 460 27.0/13.0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S+2 9 460 27.0/13.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Mats Andersson 4 N= 6 420 16.0/24.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT S= Kn 400 10.0/30.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S= 8 400 10.0/30.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S= 4 400 10.0/30.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S= 4 400 10.0/30.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT S= K 400 10.0/30.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 N+1 E 170 4.0/36.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Karen Nielsen - Thomas Davy 6NT S-1 K -50 1.0/39.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6 N-1 E -50 1.0/39.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin     - 20.1/-