Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
863
KD9
85
kn9742
#
102
E10654
kn76
KD6
#
Ekn975
kn873
E104
8
#
KD4
2
KD932
E1053

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N87456
S87456
Ö56876
V56876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 V-3 8 150 40.0/0.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V-2 8 100 36.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-2 8 100 36.0/4.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Åke Kajrup - Jan Öhman 4 V-2 2 100 36.0/4.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Clementsson - Mats Andersson 2 V-1 5 50 29.0/11.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V-1 8 50 29.0/11.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3 V-1 8 50 29.0/11.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Susanne Levin 2 V-1 8 50 29.0/11.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1 S-1 E -50 24.0/16.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Åke Lindström - Britt Lindberg 4 S-2 E -100 22.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V= 8 -110 15.0/25.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 V+1 8 -110 15.0/25.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 V= 7 -110 15.0/25.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 V= 8 -110 15.0/25.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V= 8 -110 15.0/25.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 2 V= 8 -110 15.0/25.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mats Holm - Richard Korse 3 Ö= E -140 7.0/33.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Greger Jonsson - Marianne Falck 2 V+1 5 -140 7.0/33.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 5D S-3 10 -500 4.0/36.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 5D S-4 E -800 2.0/38.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Kristi Meier - Per Nilsson 2RD V+1 8 -840 0.0/40.0
Nina Nilsson - Lars Becklén     - -/25.1