Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D10
Kkn85
1062
E763
#
Kkn
D10632
EKD43
4
#
E8754
E
85
D10852
#
9632
974
kn97
Kkn9

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N53544
S53544
Ö810898
V810898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Richard Korse Zalman Puterman - Maria Tendler 4D V-2 E 500 40.0/0.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö-3 7 300 38.0/2.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö-2 4 200 35.0/5.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-2 2 200 35.0/5.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Johan Erlandsson - Alf Roos 3NT V-1 E 100 25.0/15.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT Ö-1 6 100 25.0/15.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-1 3 100 25.0/15.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V-1 3 100 25.0/15.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT Ö-1 4 100 25.0/15.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V-1 8 100 25.0/15.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö-1 9 100 25.0/15.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-1 7 100 25.0/15.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2NT Ö= 9 -120 16.0/24.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö= 7 -600 11.0/29.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT Ö= 4 -600 11.0/29.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Åke Kajrup - Jan Öhman 3NT Ö= 7 -600 11.0/29.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 6 -600 11.0/29.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö+1 9 -630 5.0/35.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Nina Nilsson - Lars Becklén 3NT Ö+1 9 -630 5.0/35.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+2 9 -660 1.0/39.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT Ö+2 Kn -660 1.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 15.6/-