Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
932
D932
Dkn43
E9
#
Kkn10
EKkn54
876
kn4
#
E874
7
K952
8732
#
D65
1086
E10
KD1065

Optimalt kontrakt: 1NT N= 90
 NT
N76657
S76757
Ö57675
V57675
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V-4 E 200 40.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V-3 E 150 35.0/5.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Åke Kajrup - Jan Öhman 2 V-3 2 150 35.0/5.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Kristin Ekholm - Anders Nordberg 1NT N+2 7 150 35.0/5.0
Mats Holm - Richard Korse Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V-3 E 150 35.0/5.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2NT N= 7 120 29.0/11.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Bibi Jönsson - Willy Landgren 1NT N+1 2 120 29.0/11.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 V-2 E 100 25.0/15.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V-2 3 100 25.0/15.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Håkan Linse - Arne Bojesson 2 Ö-1 K 50 16.0/24.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö-1 K 50 16.0/24.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-1 E 50 16.0/24.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Karen Nielsen - Thomas Davy 2 Ö-1 K 50 16.0/24.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2 V-1 E 50 16.0/24.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Nina Nilsson - Lars Becklén 1NT Ö-1 6 50 16.0/24.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 1NT Ö-1 K 50 16.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Johan Erlandsson - Alf Roos 1 Ö+1 E -110 6.0/34.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 Ö= E -110 6.0/34.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1 Ö+1 K -110 6.0/34.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N-2 7 -200 1.0/39.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-2 K -200 1.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 15.6/-