Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D1053
D
KD872
ED2
#
EKkn84
4
Ekn1053
43
#
972
EKkn765

10986
#
6
109832
964
Kkn75

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N67646
S67646
Ö66786
V66797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 4D V-2 D 500 40.0/0.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 V-3 D 300 37.0/3.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 V-3 D 300 37.0/3.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 V-2 D 200 30.0/10.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 V-2 D 200 30.0/10.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö-2 4 200 30.0/10.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Nina Nilsson - Lars Becklén 4 V-2 D 200 30.0/10.0
Mats Holm - Richard Korse Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4D V-1 K 200 30.0/10.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 5 V-1 D 100 18.0/22.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Åke Kajrup - Jan Öhman 4 V-1 K 100 18.0/22.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jan Clementsson - Mats Andersson 4 Ö-1 6 100 18.0/22.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 V-1 8 100 18.0/22.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 K 100 18.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 Ö-1 5 100 18.0/22.0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V-1 K 100 18.0/22.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Greger Jonsson - Marianne Falck 3 N-1 E -50 10.0/30.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 V= D -140 8.0/32.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 V= D -620 6.0/34.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D V= D -790 3.0/37.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 4D V= 8 -790 3.0/37.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D N-4 E -800 0.0/40.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/17.5