Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
632
EDkn93
K1093
4
#
Kkn1054
1074
D2
kn85
#
ED97
2
E65
E10976
#
8
K865
kn874
KD32

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 200
 NT
N591046
S591046
Ö83397
V83397
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 4D N= E 590 40.0/0.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 N+1 2 450 38.0/2.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 N= E 420 34.0/6.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N= E 420 34.0/6.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= 2 420 34.0/6.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 V-2 4 200 30.0/10.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 S+1 2 170 28.0/12.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= E 140 26.0/14.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Greger Jonsson - Marianne Falck 5 N-1 E -50 24.0/16.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5D N-1 E -100 22.0/18.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V= 4 -140 17.0/23.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö= 4 -140 17.0/23.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Kristi Meier - Per Nilsson 3 V= 4 -140 17.0/23.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 V= 4 -140 17.0/23.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+1 E -170 11.0/29.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V+1 4 -170 11.0/29.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 Ö+3 K -200 8.0/32.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= 4 -620 4.0/36.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= E -620 4.0/36.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Mats Holm - Richard Korse 4 V= E -620 4.0/36.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 V+1 E -650 0.0/40.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson     - -/19.3