Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
KD86
E108
kn8654
9
#
kn542
63
K9
Ekn532
#
1073
Dkn72
D3
K874
#
E9
K954
E1072
D106

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N610987
S610987
Ö62456
V62456
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 V-4 5 200 39.0/1.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 V-4 6 200 39.0/1.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT S+3 2 180 36.0/4.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Kristi Meier - Per Nilsson 2 S+1 2 140 34.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+1 E 130 26.0/14.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 S+1 E 130 26.0/14.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 S+1 6 130 26.0/14.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 N+2 3 130 26.0/14.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 S+1 6 130 26.0/14.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+2 3 130 26.0/14.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S+2 6 130 26.0/14.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V-2 E 100 18.0/22.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S= 3 90 14.0/26.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT S= 3 90 14.0/26.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT S= 3 90 14.0/26.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 1NT S-1 3 -100 9.0/31.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 S-1 3 -100 9.0/31.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S-2 3 -200 5.0/35.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S-2 3 -200 5.0/35.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT N-3 7 -300 1.0/39.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Mats Holm - Richard Korse 3NT S-3 3 -300 1.0/39.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson     - -/19.3