Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
alla i zon
#
KD743
kn102
6
E1095
#
6
E65
EDkn832
872
#
kn1095
KD98
95
D63
#
E82
743
K1074
Kkn4

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N84686
S85686
Ö58756
V58756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö-2 E 200 37.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-2 K 200 37.0/3.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Håkan Linse - Arne Bojesson 3 V-2 K 200 37.0/3.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V-2 K 200 37.0/3.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 N+1 9 140 31.0/9.0
Mats Holm - Richard Korse Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 N= 9 140 31.0/9.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N= K 110 27.0/13.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Greger Jonsson - Marianne Falck 1 N+1 K 110 27.0/13.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 V-1 K 100 24.0/16.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 1 N= K 80 22.0/18.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Pass   20.0/20.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Kristin Ekholm - Anders Nordberg 2 V= K -90 18.0/22.0
Kristi Meier - Per Nilsson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 N-1 9 -100 12.0/28.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 2 N-1 9 -100 12.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N-1 9 -100 12.0/28.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2NT S-1 5 -100 12.0/28.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 N-1 9 -100 12.0/28.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 K -110 5.0/35.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V+1 6 -110 5.0/35.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 N-3 9 -300 2.0/38.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jan Clementsson - Mats Andersson 4D N-2 Kn -500 0.0/40.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - -/12.9