Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
98
Kkn2
EK9865
K9
#
Kkn105
E653
10
8732
#
D7643
94
432
Dkn10
#
E2
D1087
Dkn7
E654

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N8111059
S8111059
Ö41171
V41171
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+3 8 690 38.0/2.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+3 8 690 38.0/2.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3NT S+3 3 690 38.0/2.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+2 10 680 33.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 S+2 2 680 33.0/7.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Linse - Arne Bojesson 5 N+1 D 620 26.0/14.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 5 N+1 D 620 26.0/14.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Greger Jonsson - Marianne Falck 4 S= Kn 620 26.0/14.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 N+1 9 620 26.0/14.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Zalman Puterman - Maria Tendler 5 N+1 D 620 26.0/14.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT N= 4 600 12.0/28.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S= Kn 600 12.0/28.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Kristi Meier - Per Nilsson 3NT N= 3 600 12.0/28.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S= 10 600 12.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT S= 5 600 12.0/28.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT S= 5 600 12.0/28.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT S= 10 600 12.0/28.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT S= 5 600 12.0/28.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S= Kn 600 12.0/28.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N+4 9 170 2.0/38.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+1 10 150 0.0/40.0
Mats Holm - Richard Korse     - -/26.7