Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E75
KD84
kn8
10642
#
KD102
65
762
E987
#
kn943
kn1092
D1043
D
#
86
E73
EK95
Kkn53

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N1091079
S1091079
Ö34363
V34363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+1 Kn 430 39.0/1.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S+1 7 430 39.0/1.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT S= K 400 35.0/5.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT S= 2 400 35.0/5.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Kristin Ekholm - Anders Nordberg 2NT S+1 2 150 32.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N= 3 110 29.0/11.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 S+1 K 110 29.0/11.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf Pass   26.0/14.0
Kristi Meier - Per Nilsson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT S-1 K -50 18.0/22.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S-1 K -50 18.0/22.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S-1 K -50 18.0/22.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N-1 D -50 18.0/22.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S-1 K -50 18.0/22.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT S-1 7 -50 18.0/22.0
Mats Holm - Richard Korse Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S-1 7 -50 18.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT S-2 Kn -100 5.0/35.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT S-2 8 -100 5.0/35.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2NT S-2 K -100 5.0/35.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT S-2 K -100 5.0/35.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT S-2 2 -100 5.0/35.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT N-2 3 -100 5.0/35.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - -/12.9