Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
D2
D1053
E98765
4
#
K53
E76
Dkn
kn10852
#
E976
K9
K104
D763
#
kn1084
kn842
32
EK9

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N47865
S47865
Ö95578
V95578
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Zalman Puterman - Maria Tendler Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö-3 K 150 40.0/0.1
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 Ö-2 Kn 100 36.8/3.2
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö-2 3 100 36.8/3.2
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Jan Clementsson - Mats Andersson 3D N-1 6 -100 32.6/7.4
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 N-2 3 -100 32.6/7.4
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Johan Erlandsson - Alf Roos 4 Ö= 3 -130 25.3/14.8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= 3 -130 25.3/14.8
Åke Lindström - Britt Lindberg Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3 Ö+1 3 -130 25.3/14.8
Björn Klefbohm - Susanne Levin Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 Ö= 3 -130 25.3/14.8
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V+2 E -130 25.3/14.8
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT V+2 5 -150 16.9/23.2
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V+2 7 -150 16.9/23.2
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Nina Nilsson - Lars Becklén 1NT V+2 7 -150 16.9/23.2
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT Ö= Kn -400 8.5/31.6
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT V= 6 -400 8.5/31.6
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö= 2 -400 8.5/31.6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Åke Kajrup - Jan Öhman 3NT V= 7 -400 8.5/31.6
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Holm - Richard Korse 3NT Ö= K -400 8.5/31.6
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT Ö+1 3 -430 1.1/38.9
Greger Jonsson - Marianne Falck Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+1 Kn -430 1.1/38.9
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 21.9/-
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson     A= 20.0/20.0