Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
542
Kkn7
54
EK842
#
76
10964
863
D973
#
KD103
8532
EKD7
5
#
Ekn98
ED
kn1092
kn106

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N107799
S107799
Ö36644
V35644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S+1 4 430 39.0/1.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S+1 4 430 39.0/1.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT N= E 400 34.0/6.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S= 3 400 34.0/6.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N= E 400 34.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2NT N+2 E 180 30.0/10.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT S+1 6 150 23.0/17.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mats Holm - Richard Korse 2NT S+1 6 150 23.0/17.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2NT S+1 7 150 23.0/17.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2NT S+1 4 150 23.0/17.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö-3 Kn 150 23.0/17.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Greger Jonsson - Marianne Falck 2NT S+1 4 150 23.0/17.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2NT N= K 120 15.0/25.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT S= 10 120 15.0/25.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Erlandsson - Alf Roos 3 N= K 110 11.0/29.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S= 10 110 11.0/29.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V-2 E 100 8.0/32.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Björn Klefbohm - Susanne Levin 3 V-1 E 50 6.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N-1 E -50 3.0/37.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 E -50 3.0/37.0
Kristi Meier - Per Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-2 4 -100 0.0/40.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - 18.1/-