Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
alla i zon
#
72
E92
EKDkn10
D54
#
65
8763
87432
E9
#
EDkn943
kn
65
8763
#
K108
KD1054
9
Kkn102

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N101111711
S101111711
Ö22152
V22152
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S+2 6 680 38.0/2.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 S+1 6 680 38.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 4 S+2 6 680 38.0/2.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S+2 E 660 33.0/7.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Mats Holm - Richard Korse 3NT S+2 6 660 33.0/7.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Mats Andersson 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Johan Erlandsson - Alf Roos 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S+1 E 650 21.0/19.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Karen Nielsen - Thomas Davy 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Greger Jonsson - Marianne Falck 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Björn Klefbohm - Susanne Levin 4 S+1 6 650 21.0/19.0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+1 5 650 21.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 S= E 620 9.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 S= 5 620 9.0/31.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT S= 6 600 6.0/34.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö-2 9 200 4.0/36.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 9 100 1.0/39.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 Ö-1 9 100 1.0/39.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin     - 20.1/-