Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
D9742
ED3
K43
84
?
E86
kn9754
Dkn96
9
?
105
K2
E1085
Kkn1065
?
Kkn3
1086
72
ED732

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N64587
S64587
Ö79855
V79855
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Kristi Meier - Per Nilsson 4D Ö-4 3 800 40.0/0.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N= 5 140 37.0/3.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 N= K 140 37.0/3.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N= K 110 30.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 N= 10 110 30.0/10.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Greger Jonsson - Marianne Falck 2 N= K 110 30.0/10.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2 N= K 110 30.0/10.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N= K 110 30.0/10.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S= 5 90 24.0/16.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Bergström - Christer Löfgren Pass   20.0/20.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund Pass   20.0/20.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Pass   20.0/20.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N-1 10 -50 12.0/28.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N-1 8 -50 12.0/28.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-1 5 -50 12.0/28.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N-1 K -50 12.0/28.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3 N-1 10 -50 12.0/28.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 Ö= K -90 6.0/34.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 S-2 K -100 4.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Linse - Arne Bojesson 3 Ö= E -110 1.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Karen Nielsen - Thomas Davy 3 V= 2 -110 1.0/39.0
Mats Holm - Richard Korse     - -/26.7