Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Ekn95
95
984
10642
#
76
KD10
K7652
EK7
#
K82
E764
Ekn
D985
#
D1043
kn832
D103
kn3

Optimalt kontrakt: 5NT V= -460
 NT
N22252
S22252
Ö111111811
V111111811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6NT V-3 E 150 40/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT V+3 5 -210 38/2
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Jan-Eric Larsson - Anu Uus 3NT V= 5 -400 33/7
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V= 9 -400 33/7
Östen Svantesson - Mats Holm Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT Ö= 4 -400 33/7
Svante Berglund - Martti Niileksela Peter Moricz - Barbro Melander 3NT V= 3 -400 33/7
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+1 9 -430 24/16
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 6 -430 24/16
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT V+1 5 -430 24/16
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT V+1 2 -430 24/16
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Helene Carstam - Ragnar Carstam 3NT V+1 5 -430 24/16
Louise Grandinsson - Christina Leander Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+1 4 -450 18/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Christian Frisk 3NT V+2 9 -460 10/30
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+2 9 -460 10/30
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 3NT V+2 9 -460 10/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Olle Persson - Stefan Eriksson 3NT V+2 5 -460 10/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Freij - Håkan Litsegård 3NT V+2 5 -460 10/30
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+2 9 -460 10/30
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+2 5 -460 10/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Ebon Agvard - Jan Öhman 3NT V+3 5 -490 1/39
Kent Hermansson - Lars Becklén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V+3 5 -490 1/39