Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E5
kn1054
kn6
E10987
#
K1062
ED6
9852
32
#
D93
K9
E1074
KD64
#
kn874
8732
KD3
kn5

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N64644
S64644
Ö79699
V79699
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 Ö-2 K 200 40/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 V-1 Kn 100 37/3
Kent Hermansson - Lars Becklén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V-1 Kn 100 37/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Christian Frisk 1NT Ö= 8 -90 33/7
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Helene Carstam - Ragnar Carstam 2 Ö= 4 -90 33/7
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 2 Ö+1 Kn -110 26/14
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V= Kn -110 26/14
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Jan-Eric Larsson - Anu Uus 1 Ö+2 Kn -110 26/14
Östen Svantesson - Mats Holm Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1 V+1 Kn -110 26/14
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V= E -110 26/14
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT Ö+1 7 -120 13/27
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Olle Persson - Stefan Eriksson 1NT Ö+1 2 -120 13/27
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Borgström - Monica Wester 1NT Ö+1 7 -120 13/27
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT Ö+1 2 -120 13/27
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V= 6 -120 13/27
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö+1 3 -120 13/27
Louise Grandinsson - Christina Leander Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö+1 3 -120 13/27
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britt Lindberg - Åke Lindström 1NT Ö+1 4 -120 13/27
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Freij - Håkan Litsegård 1NT Ö+2 4 -150 3/37
Svante Berglund - Martti Niileksela Peter Moricz - Barbro Melander 1NT Ö+2 7 -150 3/37
Anitha Lindgren - Marian Krook Ebon Agvard - Jan Öhman 2NT Ö+2 4 -180 0/40