Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Kkn107
Kkn432
D1065
#
85
D109
Ekn74
EKD8
#
932
865
832
10942
#
ED64
E7
K9
kn7653

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N8911128
S8911129
Ö54214
V54214
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ebon Agvard - Jan Öhman 3NT N+3 3 690 40/0
Lars G Svensson - Christian Frisk Anders Freij - Håkan Litsegård 4 S+2 E 680 37/3
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+2 E 680 37/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S+1 E 650 29/11
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 S+1 K 650 29/11
Östen Svantesson - Mats Holm Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 E 650 29/11
Louise Grandinsson - Christina Leander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 10 650 29/11
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S+1 E 650 29/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Moricz - Barbro Melander 4 S+1 E 650 29/11
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 4 S= E 620 22/18
Olle Persson - Stefan Eriksson Jan-Eric Larsson - Anu Uus 3NT S= 7 600 20/20
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Kent Hermansson - Lars Becklén 1NTD V-3 2 500 18/22
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S+2 E 170 16/24
Christer Östberg - Jan Walhagen Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 1NT V-3 2 150 14/26
Bibi Jönsson - Willy Landgren Svante Berglund - Martti Niileksela 2 S+1 E 140 11/29
Helene Carstam - Ragnar Carstam Britt Lindberg - Åke Lindström 2 S+1 K 140 11/29
Stig Unoson - Ulla Wästberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N= E 110 8/32
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT V-2 2 100 6/34
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-1 E -100 3/37
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S-1 E -100 3/37
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-2 K -200 0/40