Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn1095
kn93
1095
D95
#
E87
1084
EK82
kn107
#
D64
D65
kn763
432
#
K32
EK72
D4
EK86

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N97997
S97997
Ö46446
V46445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Peter Moricz - Barbro Melander 2D Ö-5 Kn 1400 40/0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NTD V-2 Kn 500 38/2
Anitha Lindgren - Marian Krook Olle Persson - Stefan Eriksson 1NT S+3 Kn 180 36/4
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ebon Agvard - Jan Öhman 2 N+2 6 170 34/6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 2 N+1 7 140 28/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 1 N+2 3 140 28/12
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N= Kn 140 28/12
Östen Svantesson - Mats Holm Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 N+1 7 140 28/12
Svante Berglund - Martti Niileksela Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 N= Kn 140 28/12
Helene Carstam - Ragnar Carstam Louise Grandinsson - Christina Leander 1NT S+1 6 120 22/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 2 N= 6 110 18/22
Kent Hermansson - Lars Becklén Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N= 4 110 18/22
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N= 6 110 18/22
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Christian Frisk 3 N-1 3 -100 10/30
Anders Freij - Håkan Litsegård Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 N-1 3 -100 10/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 Kn -100 10/30
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N-1 3 -100 10/30
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-1 6 -100 10/30
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 N-2 6 -200 2/38
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT S-2 E -200 2/38
Bibi Jönsson - Willy Landgren Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-2 E -200 2/38