Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E1043
108532
KD6
E
#
2
EK6
E10975
K1054
#
D85
kn974
kn82
863
#
Kkn976
D
43
Dkn972

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N957117
S957117
Ö48625
V48625
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Eric Larsson - Anu Uus 4 S= K 620 39/1
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 S= E 620 39/1
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Kent Hermansson - Lars Becklén 4D V-2 E 300 36/4
Louise Grandinsson - Christina Leander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S+3 E 200 33/7
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2 S+3 2 200 33/7
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+2 E 170 21/19
Bodil Mörnstad - Carin Millar Olle Persson - Stefan Eriksson 3 S+1 E 170 21/19
Lars G Svensson - Christian Frisk Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S+2 E 170 21/19
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Anders Freij - Håkan Litsegård 2 S+2 2 170 21/19
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ebon Agvard - Jan Öhman 3 S+1 K 170 21/19
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S+1 E 170 21/19
Östen Svantesson - Mats Holm Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 S+1 E 170 21/19
Stig Unoson - Ulla Wästberg Svante Berglund - Martti Niileksela 2 N+2 E 170 21/19
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+2 E 170 21/19
Rutger Persson - Claes Nilsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+2 E 170 21/19
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S= E 140 7/33
Anders Olsson - Sten Ahlgren Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 2 S+1 E 140 7/33
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 S+2 E 140 7/33
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 S= K 140 7/33
Peter Moricz - Barbro Melander Helene Carstam - Ragnar Carstam 2 S= E 110 2/38
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1 V= E -70 0/40