Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
82
K1075
kn105
EKkn3
#
E7
kn8632
D7
10854
#
Dkn10543
E9
942
97
#
K96
D4
EK863
D62

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N1099710
S10109710
Ö33463
V33463
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S+1 3 430 38/2
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 D 430 38/2
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 3NT S+1 2 430 38/2
Ebon Agvard - Jan Öhman Lars G Svensson - Christian Frisk 3NT S= 3 400 32/8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S= E 400 32/8
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S= 10 400 32/8
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT N+2 D 150 27/13
Bibi Jönsson - Willy Landgren Helene Carstam - Ragnar Carstam 3 S+2 E 150 27/13
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S+1 E 130 24/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-1 E 100 22/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S-1 2 -50 20/20
Anders Olsson - Sten Ahlgren Olle Persson - Stefan Eriksson 3NT S-3 E -150 12/28
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S-3 E -150 12/28
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S-3 E -150 12/28
Östen Svantesson - Mats Holm Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT S-3 E -150 12/28
Louise Grandinsson - Christina Leander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S-3 E -150 12/28
Svante Berglund - Martti Niileksela Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT S-3 E -150 12/28
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT N-3 E -150 12/28
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Freij - Håkan Litsegård 3NT S-4 E -200 2/38
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT S-4 8 -200 2/38
Peter Moricz - Barbro Melander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT N-4 D -200 2/38