Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
K4
E10954
75
E984
#
E107652
kn86
92
102
#
Dkn9
72
EKD3
Dkn65
#
83
KD3
kn10864
K73

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N88948
S88948
Ö55485
V55485
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N+2 E 170 40/0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 3 V-1 7 50 35/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 V-1 E 50 35/5
Jane Brändemar - Nina Nilsson Helene Carstam - Ragnar Carstam 4 Ö-1 7 50 35/5
Bibi Jönsson - Willy Landgren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-1 7 50 35/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 S-1 5 -50 30/10
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö= Kn -110 24/16
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jan-Eric Larsson - Anu Uus 2 Ö= D -110 24/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Freij - Håkan Litsegård 2 V= E -110 24/16
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö= K -110 24/16
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V= 7 -110 24/16
Ebon Agvard - Jan Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö= Kn -140 9/31
Olle Persson - Stefan Eriksson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= 7 -140 9/31
Lars G Svensson - Christian Frisk Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 2 Ö+1 Kn -140 9/31
Christer Östberg - Jan Walhagen Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+1 4 -140 9/31
Peter Moricz - Barbro Melander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö= Kn -140 9/31
Britt Lindberg - Åke Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö+1 8 -140 9/31
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+1 Kn -140 9/31
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+1 Kn -140 9/31
Kent Hermansson - Lars Becklén Louise Grandinsson - Christina Leander 3 Ö= K -140 9/31
Svante Berglund - Martti Niileksela Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö+1 Kn -140 9/31