Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Nord giv
alla i zon
#
D73
ED105
kn985
104
#
1054
2
K642
D9865
#
Ekn9862
Kkn63
107
3
#
K
9874
ED3
EKkn72

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N98857
S88847
Ö44485
V44485
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4D Ö-1 E 200 37/3
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-2 E 200 37/3
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 Ö-2 E 200 37/3
Svante Berglund - Martti Niileksela Östen Svantesson - Mats Holm 4 V-2 E 200 37/3
Kent Hermansson - Lars Becklén Louise Grandinsson - Christina Leander 3 S= 2 110 32/8
Ebon Agvard - Jan Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-1 3 -100 27/13
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jan-Eric Larsson - Anu Uus 3 N-1 E -100 27/13
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 S-1 2 -100 27/13
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N-1 3 -100 27/13
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 Ö= K -110 22/18
Olle Persson - Stefan Eriksson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-2 E -200 14/26
Lars G Svensson - Christian Frisk Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 4 N-2 3 -200 14/26
Christer Östberg - Jan Walhagen Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-2 3 -200 14/26
Britt Lindberg - Åke Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N-2 E -200 14/26
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-2 3 -200 14/26
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-2 10 -200 14/26
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-2 3 -200 14/26
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Freij - Håkan Litsegård 3 S-3 2 -300 5/35
Bibi Jönsson - Willy Landgren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-3 E -300 5/35
Jane Brändemar - Nina Nilsson Helene Carstam - Ragnar Carstam 4D N-2 3 -500 1/39
Peter Moricz - Barbro Melander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N-5 6 -500 1/39