Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E84
kn94
543
KDkn2
#
K10
ED8632
D102
E9
#
Dkn9
1075
EK986
75
#
76532
K
kn7
108643

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N72272
S72272
Ö6101168
V6101168
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+1 K -140 40/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V+2 K -170 37/3
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+1 K -170 37/3
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 2 V+3 K -200 34/6
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V= K -620 22/18
Lars G Svensson - Christian Frisk Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 V= K -620 22/18
Christer Östberg - Jan Walhagen Helene Carstam - Ragnar Carstam 4 V= K -620 22/18
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V= K -620 22/18
Peter Moricz - Barbro Melander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V= K -620 22/18
Britt Lindberg - Åke Lindström Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 V= K -620 22/18
Östen Svantesson - Mats Holm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V= K -620 22/18
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V= K -620 22/18
Kent Hermansson - Lars Becklén Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 V= K -620 22/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V= K -620 22/18
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= K -620 22/18
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+1 D -650 6/34
Olle Persson - Stefan Eriksson Ebon Agvard - Jan Öhman 4 V+1 K -650 6/34
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+1 D -650 6/34
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Freij - Håkan Litsegård 4 V+1 K -650 6/34
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+1 2 -650 6/34
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Svante Berglund - Martti Niileksela 3NT Ö+2 2 -660 0/40