Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Nord giv
Ö-V i zon
EKDkn
K86
10
K10542
1082
107
D97532
ED
97543
E5
Kkn6
kn96
6
Dkn9432
E84
873

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N1061176
S1061176
Ö37263
V37263
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Dieden - Per Henriks Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 S+2 7 480 44/0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Helen Roos - Arne Bojesson 4 S+1 5 450 35/9
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 3 450 35/9
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+1 5 450 35/9
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S+1 3 450 35/9
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 9 450 35/9
Anitha Lindgren - Marian Krook Harry Cronqvist - Claes Nilsson 4 S+1 9 450 35/9
Alf Roos - Christer Bengtsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N+1 3 450 35/9
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+1 10 450 35/9
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT S+1 10 430 26/18
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 S= 7 420 21/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 4 S= E 420 21/23
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S= 7 420 21/23
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S= 7 420 21/23
Bodil Mörnstad - Carin Millar Milan Korac - Bengt Nilsson 3 S+2 10 200 14/30
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3 S+2 D 200 14/30
Björn Nilsén - Irene Nilsén Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 S+2 2 200 14/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S+1 5 170 10/34
Elsa Olsson - Birgit Hartman Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+2 E 130 7/37
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+1 E 130 7/37
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N-1 6 -50 3/41
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 N-1 E -50 3/41
Gunnel Gille - Helen Lundin Bo Månsson - Sonja Christensson 3 N-3 E -150 0/44