Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Syd giv
alla i zon
D
ED2
kn9872
EK106
Kkn65
K10964
D4
93
E42
8
E103
Dkn8752
109873
kn753
K65
4

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N48665
S58665
Ö84666
V85666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunnel Gille - Helen Lundin 3 Ö-3 8 300 44/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT Ö-2 10 200 37/7
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö-2 K 200 37/7
Björn Nilsén - Irene Nilsén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2NT Ö-2 10 200 37/7
Anitha Lindgren - Marian Krook Alf Roos - Christer Bengtsson 2 V-2 K 200 37/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Berith Rydnemalm 2 V-2 D 200 37/7
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 Ö-2 5 200 37/7
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N+2 5 180 30/14
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 N+2 E 110 28/16
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 V-1 E 100 22/22
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-1 5 100 22/22
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 5 100 22/22
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 Ö-1 K 100 22/22
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V-1 D 100 22/22
Johan Dieden - Per Henriks Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= 5 -90 15/29
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 Ö= K -90 15/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Klas Bellander - Johan Erlandsson 2 N-1 3 -100 12/32
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Milan Korac - Bengt Nilsson 3 Ö= K -110 8/36
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bo Månsson - Sonja Christensson 3 Ö= 5 -110 8/36
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö+1 5 -110 8/36
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö+1 K -130 4/40
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Helen Roos - Arne Bojesson 3 N-2 8 -200 2/42
Åke Lindström - Britt Lindberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö+1 10 -630 0/44