Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Öst giv
Ö-V i zon
D985
874
D94
543
E2
K9
kn1032
Dkn1076
K63
EDkn105
75
EK8
kn1074
632
EK86
92

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N15051
S15051
Ö11811710
V11811710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Dieden - Per Henriks Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö= 6 -600 44/0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Thomas Davy - Karen Nielsen 5 V+1 D -620 42/2
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö+1 E -630 35/9
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT Ö+1 E -630 35/9
Björn Nilsén - Irene Nilsén Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3NT Ö+1 E -630 35/9
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 6 -630 35/9
Sven Grahn - Wiveca Lindström Alf Roos - Christer Bengtsson 3NT Ö+1 6 -630 35/9
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 6 -630 35/9
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+1 K -650 26/18
Jane Brändemar - Nina Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö+1 E -650 26/18
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 E -650 26/18
Gunnel Gille - Helen Lundin Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT Ö+2 Kn -660 22/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 4 Ö+2 2 -680 20/24
Åke Lindström - Britt Lindberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT Ö+3 K -690 10/34
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT Ö+3 4 -690 10/34
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V+3 8 -690 10/34
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+3 E -690 10/34
Helen Roos - Arne Bojesson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT Ö+3 E -690 10/34
Christer Östberg - Jan Walhagen Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+3 E -690 10/34
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V+3 5 -690 10/34
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+3 E -690 10/34
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT V+3 5 -690 10/34
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT V+4 Kn -720 0/44