Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Nord giv
N-S i zon
E2
Kkn1042
D82
Ekn9
K74
98
975
K8743
kn1093
D653
K643
2
D865
E7
Ekn10
D1065

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N1011111011
S1111111011
Ö22232
V22232
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helen Roos - Arne Bojesson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT N+4 3 720 44/0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+3 Kn 690 41/3
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+3 4 690 41/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 4 N+2 2 680 38/6
Johan Dieden - Per Henriks Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+2 3 660 30/14
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT N+2 3 660 30/14
Jane Brändemar - Nina Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT S+2 4 660 30/14
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N+2 Kn 660 30/14
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT S+2 7 660 30/14
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+2 3 660 30/14
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+2 4 660 30/14
Åke Lindström - Britt Lindberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT N+1 Kn 630 17/27
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT N+1 Kn 630 17/27
Christer Östberg - Jan Walhagen Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N+1 Kn 630 17/27
Björn Nilsén - Irene Nilsén Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3NT N+1 3 630 17/27
Sven Grahn - Wiveca Lindström Alf Roos - Christer Bengtsson 3NT N+1 Kn 630 17/27
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 3 630 17/27
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N= 2 620 10/34
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT N= Kn 600 6/38
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N= Kn 600 6/38
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N= Kn 600 6/38
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N-1 Kn -100 1/43
Gunnel Gille - Helen Lundin Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT N-1 Kn -100 1/43