Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Väst giv
alla i zon
865
872
kn84
Ekn108
EK1093
ED64
D952
2
K3
10763
765432
Dkn74
kn1095
EK
KD9

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N63556
S63556
Ö69787
V69787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-2 2 200 43/1
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3 V-2 Kn 200 43/1
Bo Månsson - Sonja Christensson Harry Cronqvist - Claes Nilsson 2NT S+1 5 150 39/5
Alf Roos - Christer Bengtsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S+2 E 150 39/5
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Milan Korac - Bengt Nilsson 1NT S+1 9 120 36/8
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 V-1 E 100 29/15
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 V-1 4 100 29/15
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunnel Gille - Helen Lundin 2 V-1 8 100 29/15
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V-1 4 100 29/15
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Elsa Olsson - Birgit Hartman 2 V-1 4 100 29/15
Zalman Puterman - Maria Tendler Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V-1 4 100 29/15
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S= 4 90 22/22
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Johan Dieden - Per Henriks 1NT N-1 2 -100 20/24
Åke Lindström - Britt Lindberg Thomas Davy - Karen Nielsen 2 V= E -110 11/33
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 V= E -110 11/33
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 V+1 E -110 11/33
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 V= 4 -110 11/33
Helen Roos - Arne Bojesson Klas Bellander - Johan Erlandsson 2 V= Kn -110 11/33
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 V= E -110 11/33
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1 V+1 Kn -110 11/33
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 V= Kn -110 11/33
Christer Östberg - Jan Walhagen Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 V+1 8 -140 2/42
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 3 N-2 2 -200 0/44