Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Väst giv
ingen i zon
EDkn1053

Kkn84
862
42
9872
D102
10974
K987
EKDkn6
7
EDkn
6
10543
E9653
K53

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N6115107
S6115106
Ö61826
V61826
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3D N+1 E 630 44/0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D N= E 590 42/2
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3D N= K 530 40/4
Johan Dieden - Per Henriks Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 2 N+3 7 200 38/6
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N+1 7 170 34/10
Elsa Olsson - Birgit Hartman Harry Cronqvist - Claes Nilsson 2 N+2 E 170 34/10
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+1 3 170 34/10
Åke Lindström - Britt Lindberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N= E 140 29/15
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Ulla Borgström - Monica Wester 2 N+1 7 140 29/15
Stig Unoson - Ulla Wästberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 Ö-2 6 100 23/21
Klas Bellander - Johan Erlandsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-2 8 100 23/21
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Milan Korac - Bengt Nilsson 4 Ö-2 6 100 23/21
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö-2 E 100 23/21
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 4 V-1 E 50 16/28
Bo Månsson - Sonja Christensson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V-1 4 50 16/28
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 6 50 16/28
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 N-2 K -100 12/32
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö= 6 -110 10/34
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö= 6 -140 7/37
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Andersson - Berith Rydnemalm 3 Ö= 6 -140 7/37
Christer Östberg - Jan Walhagen Alf Roos - Christer Bengtsson 3D N-2 E -300 3/41
Gunnel Gille - Helen Lundin Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4D N-2 E -300 3/41
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Helen Roos - Arne Bojesson 3D N-3 E -500 0/44