Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Nord giv
N-S i zon
10965
D10732
K10
kn2
D2
K4
73
EKD10876
Ekn73
kn85
E864
43
K84
E96
Dkn952
95

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N26653
S27663
Ö1066710
V1066710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 3 V= K -110 43/1
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Gunnel Gille - Helen Lundin 3 V= K -110 43/1
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 V+1 K -130 38/6
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+2 K -130 38/6
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mona Andersson - Berith Rydnemalm 3 V+1 K -130 38/6
Åke Lindström - Britt Lindberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V+3 10 -150 27/17
Johan Dieden - Per Henriks Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V+2 2 -150 27/17
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+2 7 -150 27/17
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 3 V+2 2 -150 27/17
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 V+3 7 -150 27/17
Bo Månsson - Sonja Christensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+2 3 -150 27/17
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+3 2 -150 27/17
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Zalman Puterman - Maria Tendler 3 V+2 7 -150 27/17
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 N-2 3 -200 18/26
Bodil Mörnstad - Carin Millar Helen Roos - Arne Bojesson 5 V= 7 -400 12/32
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö= 5 -400 12/32
Milan Korac - Bengt Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT Ö= D -400 12/32
Thomas Davy - Karen Nielsen Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö= D -400 12/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3NT Ö= D -400 12/32
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT Ö+1 D -430 4/40
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V+1 3 -430 4/40
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+1 2 -430 4/40
Elsa Olsson - Birgit Hartman Alf Roos - Christer Bengtsson 3NT Ö+2 2 -460 0/44