Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Syd giv
Ö-V i zon
Dkn86
D8432

10653
72
EK7
9843
Dkn84
E10943
6
Dkn1075
72
K5
kn1095
EK62
EK9

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N751077
S751077
Ö58355
V58365
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N= D 420 31/13
Johan Dieden - Per Henriks Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 4 S= 8 420 31/13
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Helen Roos - Arne Bojesson 4 N= D 420 31/13
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N= 7 420 31/13
Klas Bellander - Johan Erlandsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= D 420 31/13
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S= 8 420 31/13
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= D 420 31/13
Milan Korac - Bengt Nilsson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 S= 4 420 31/13
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Gunnel Gille - Helen Lundin 4 S= D 420 31/13
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Harry Cronqvist - Claes Nilsson 4 S= 7 420 31/13
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N= D 420 31/13
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 S= D 420 31/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N= D 420 31/13
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N= 6 420 31/13
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Alf Roos - Christer Bengtsson 2 Ö-2 E 200 16/28
Zalman Puterman - Maria Tendler Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT S+3 4 180 14/30
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+2 7 170 11/33
Gunnar Olsson - Jan Öhman Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2 S+2 8 170 11/33
Bodil Mörnstad - Carin Millar Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 3 N= D 140 8/36
Stig Unoson - Ulla Wästberg Thomas Davy - Karen Nielsen 5 N-1 E -50 3/41
Elsa Olsson - Birgit Hartman Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 S-1 7 -50 3/41
Bo Månsson - Sonja Christensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S-1 7 -50 3/41
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Christer Östberg - Jan Walhagen 5 S-1 7 -50 3/41