Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Nord giv
ingen i zon
KD2
Dkn76
Dkn653
7
kn74
105
72
K106532
965
EK982
98
D94
E1083
43
EK104
Ekn8

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N61181010
S61181010
Ö72523
V72523
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Johan Dieden - Per Henriks 4 S+2 10 480 44/0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Klas Bellander - Johan Erlandsson 4 N+1 E 450 42/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 5 430 36/8
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT S+1 3 430 36/8
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT S+1 5 430 36/8
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT S+1 5 430 36/8
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT S+1 5 430 36/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= 10 420 30/14
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 5 S= 6 400 26/18
Bo Månsson - Sonja Christensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S= 5 400 26/18
Zalman Puterman - Maria Tendler Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 N= E 400 26/18
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S+3 5 170 20/24
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1 S+3 10 170 20/24
Elsa Olsson - Birgit Hartman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1 S+3 10 170 20/24
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+3 10 150 15/29
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunnel Gille - Helen Lundin 2 S+3 2 150 15/29
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christer Östberg - Jan Walhagen 2 S+1 5 140 11/33
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 S+2 10 140 11/33
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Milan Korac - Bengt Nilsson 4 N= E 130 8/36
Åke Lindström - Britt Lindberg Helen Roos - Arne Bojesson 6 N-1 E -50 3/41
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 5 N-1 E -50 3/41
Thomas Davy - Karen Nielsen Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 S-1 K -50 3/41
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Alf Roos - Christer Bengtsson 5 S-1 10 -50 3/41