Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Syd giv
N-S i zon
kn9
ED8763
D105
103
E872
4
K32
Ekn987
D10653
K
9864
K64
K4
kn10952
Ekn7
D52

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N35837
S35837
Ö98595
V98595
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 S= 3 140 43/1
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bo Månsson - Sonja Christensson 3 S= E 140 43/1
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunnel Gille - Helen Lundin 4 Ö-2 Kn 100 39/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö-2 Kn 100 39/5
Johan Dieden - Per Henriks Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 Ö-1 Kn 50 34/10
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö-1 E 50 34/10
Elsa Olsson - Birgit Hartman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-1 2 50 34/10
Åke Lindström - Britt Lindberg Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 4 N-1 K -100 26/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S-1 2 -100 26/18
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Helen Roos - Arne Bojesson 4 S-1 4 -100 26/18
Thomas Davy - Karen Nielsen Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 S-1 2 -100 26/18
Alf Roos - Christer Bengtsson Harry Cronqvist - Claes Nilsson 4 S-1 E -100 26/18
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V= Kn -130 20/24
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö= Kn -140 17/27
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 V= E -140 17/27
Ulla Borgström - Monica Wester Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V+1 E -170 13/31
Milan Korac - Bengt Nilsson Klas Bellander - Johan Erlandsson 3 Ö+1 Kn -170 13/31
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S-2 E -200 6/38
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S-2 E -200 6/38
Björn Nilsén - Irene Nilsén Zalman Puterman - Maria Tendler 4 S-2 4 -200 6/38
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N-2 K -200 6/38
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S-2 E -200 6/38
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö+1 Kn -450 0/44